Permanentní make-up

Permanentní make up – mikropigmentace.

Jde o implantaci mikroimplantace pigmentu do vrchní vrstvy pokožky, tzv. permanentní líčení na dobu 3-5 let a to dle intenzity barvy která je aplikována. Zákrok se provádí pomocí jemné jehly přičemž se přírodní barvivo dostává 0,2 mm pod kůži. Je minimálně bolestivý vzhledem k používání speciálních anestetik před a v průběhu celé aplikace PMU. Permanentní make-up dokáže podtrhnout krásné rysy Vaší tváře a skrýt její nedostatky.

Přednosti permanentního make-upu: velmi přirozený vzhled, umožní vypadat dobře v přírodě, u vody a při jakémkoli sportu a je vhodný pro ženy které se nerady líčí. PM dokáže pomoci ženám i s atypickými problémy – tvaru obočí, rtů i očí a vrátit jim zpět jejich seběvědomí. Je známé že každá polovina obličeje je jiná, tudíž je pro některé z nás velmi obtižné až nemožné si namalovat obě strany stejně, ať je to obočí, rty či linky a přemalováváme si je i několikrát. S permanentem se žena ráno vzbudí upravená a spokojená Permanentní make-up vám v tomto směru pomůže a zachrání i hodinu času každý den. PM ovšem není doménou pouze žen, je vhodný a nyní často aplikován i na muže.

Průběh:

 1. konzultace o vhodnosti a možnostech aplikace permanentního make-upu
 2. případné odlíčení a desinfekce místa, kde se bude permanentní make-up aplikovat
 3. Nanesení povrchového anestetického krému
 4. Předkreslení tvaru – konzultace, výběr vhodného barevného odstínu permanentního make-upu
 5. Aplikace pigmentu
 6. Poučení o následné péči + informační letáček a následné péči o permanentní make-up
Permanentní make-up

Péče před a po aplikaci PMU

Zaléčení a příprava:
 • k aplikaci PMU přijďte najezená, nepijte kávu alespoň 3 hodiny před aplikací, 24 h před aplikací nepožívejte žádné alkoholické nápoje, min. 12 hodin odlíčená, 2 dny bez solária
 • v den aplikace nesmíte být nemocná – tedy brát antibiotika či jiné léky na virózu
 • dle pokynů preventivní opatření proti oparu jdete-li na PMU rtů pro prevenci oparů užívejte nějaký čas před samotnou aplikací dostatek vitamínů, především skupiny B a C. V případě že na opary trpíte, je vhodné užití antivirotik – např. tablety Herpesin alespoň 2 dny před aplikací PMU rtů. Pouze na lékařský předpis.
Hygiena a použité materiály:
 • k aplikaci PMU se používají vždy pomůcky a prostředky sterilní tedy jednorázové, žádný materiál se nepoužívá opakovaně.
Znecitlivění před a v průběhu procedury:
 • jelikož je pokožka na obličeji velice citlivá, provádí se v průběhu aplikace pro zmírnění bolesti lokální znecitlivění povrchovými anestetiky.
 • provádí-li se PMU očních víček, používají se i speciální oční kapky se zklidňujícím účinkem

Vlastní aplikace:

 • provádí se zásadně a bezvýhradně dle předkreslení schváleného zákazníkem

Pokyny pro ošetření po aplikaci:

Po aplikace PMU, máte za sebou polovinu úspěchu. Další polovina spočívá v tom, jak budete o PMU pečovat v průběhu hojení. Proces hojení závisí na aktivitě, typu pokožky a na vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 4 až 7 dnů, úplná – hloubková až 6 týdnů. Tyto dny můžeme rozdělit do dvou etap. První do odpadnutí stroupků, druhá do úplného vyhojení a stabilizace vybarvení.

V první etapě vypadá PMU velmi výrazně, protože pigment smíchaný s tkáňovým mokem i krví získá ve stroupcích tmavší zbarvení. Stroupky mohou vydržet 2 – 4 dny (obočí až týden), pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar. Konečná barva se stabilizuje po 5 týdnech. (po první etapě je pigmentace značně světlejší než výsledný efekt). První etapa je rozhodující období pro docílení výsledku. V tomto celém období hojení, stroupky nemůžete namáčet, odstraňovat a zrychlovat proces hojení pomocí jakýchkoli prostředků. Pigment je totiž do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka začíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silně namočíte nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera vyžadující korekci. Obráceně, při znečistění se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy či k infekci. V prvních 24 hodinách je vhodné odsávat tkáňový mok papírovým kapesníčkem, aby se nevytvořily velké stroupky. Další nezbytnou podmínkou je spát v tomto období pouze na zádech, vyhnout se znečištěnému prostředí, nenavštěvovat posilovny, bazény, solária, chránit se před sluncem, nepoužívat samoopalovací prostředky, pudry, prostředky s AHA kyselinami, žádné mastné prostředky a líčidla, vyhnout se tělesné námaze. V případě PMU rtů nepoužívat rtěnky, při konzumaci silně zabarvených potravin a nápojů (káva, víno apod.) dbát opatrnosti. Spíše se těmto potravinám vyhnout a nápoje konzumovat brčkem. Večer si nečistit zuby. Pečující krém, který obdržíte po aplikaci PMU začněte nanášet v případě obočí až 24 hodin po aplikaci a to v minimálním množství 1 – 2 denně.

Oční linky – neaplikovat žádný krém.

Rty vyžadují zvláštní péči, je nutné udržovat je více hydratované – nutno mazat až 5 x denně. Stroupky v žádném případě neslupujte – odpadnou samy.

Následná korekce pro ustálení a fixaci barvy, vylepšení tvaru či doplnění chybějícího PMU se provádí od 1 měsíce – 3 měsíců od první aplikace PMU.


Aplikace PMU se nedoporučuje v případě:

• při nemoci cév; • při zvýšené krvácivosti, snížené srážlivosti – berete léky proti srážlivosti krve. Léky jako Heparin, Acylpirin, Valfarin je nutné vysadit 28 dní před aplikací PMU; • v případě alergie na anestetika, jehly a desinfekční prostředky; • máte-li lupenku či jiné choroby kůže, máte špatnou srážlivost krve, HIV či hepatitidu, berete léky na vysoký krevní tlak, při užívání psychofarmatik a antibiotik; • při onemocnění štítné žlázy je nutná konzultaci s lékařem před aplikací PMU; • máte-li menstruaci v den zákroku může být aplikace bolestivější – jste-li citlivější; • těhotenství; • po chemoterapii je aplikace PMU možná nejdříve 6 měsíců po ukončení léčby; • Permanentní make-up obočí; • Permanentní make-up rtů; • Permanentní make-up očních linek;

Obočí je velmi důležité pro celkový výraz obličeje. Permanentním make-upem lze upravit barvu, tvar, hustotu, intenzitu, délku obočí, včetně drobných asymetrii a nerovnosti obočí. Obočí je doménou obličeje, proto je velice důležité přesné provedení. Před aplikací PMU vždy společně konzultujeme představu klientky, obočí pečlivě předkreslíme, vybereme vhodnou barvu a dle možností a přání provedeme buďto plné, vláskované 3D či microblading. Obočí umrtvuji před i v průběhu aplikace PMU, tímto se stává aplikace téměř bezbolestnou.


Copyright © 2015-2021 Top visage · hair and body studio. Všechna práva vyhrazena.